Niewidzialna wycieraczka. Korzyści płynące z jej posiadania.

Niedogodności związane z jazdą w deszczu to temat znany każdej zmotoryzowanej osobie. Spadające na szybę krople znacznie ograniczają widoczność, co staje się uciążliwe i niebezpieczne szczególnie w nocy. Pomoc w rozwiązaniu tego problemu stanowi niewidzialna wycieraczka od NANOTECHNIQ – Raincoat.

Jak działa niewidzialna wycieraczka Nanotechniq Raincoat?

Idealnie gładka, hydrofobowa warstwa

Szyba samochodu nie jest idealnie gładka. Zabrudzenia, drobne rysy i inne, niewidoczne gołym okiem niedoskonałości sprawiają, że w zagłębieniach gromadzi się woda w czasie deszczu i z racji nieregularnych ścian rys, nie odpływa pod naporem wiatru. Niewidzialna wycieraczka od NANOTECHNIQ jest produktem, który tak jak inne produkty tej marki wykorzystuje nanotechnologię, by wytworzyć na powierzchni szyby gładką warstwę, co powoduje, że woda natychmiast odpływa z szyby. Powstałą warstwę dodatkowo cechują właściwości hydrofobowe – wytwarzany jest ładunek przeciwny do tego, którym obdarzone są cząsteczki wody, co prowadzi nie tylko do jeszcze prostszego ich odpływu, ale również w znacznym stopniu redukuje przywieranie brudu do powierzchni szyby.

Odpływ wody bez użycia wycieraczek

Wszystko to powoduje, że niewidzialna wycieraczka przy każdej prędkości znacznie ułatwi odprowadzanie wody przez wycieraczki i zwiększy widoczność, a przy prędkościach wyższych, od ok. 40 km/h pozwoli nawet na zaprzestanie używania wycieraczek – krople spływają wtedy płynnym ruchem nie ograniczając widoczności kierowcy.

Niewidzialna wycieraczka – korzyści dla kierowcy

Niewidzialna wycieraczka posiada wiele zalet. Najważniejszą z nich jest poprawa bezpieczeństwa na drodze dzięki zwiększeniu widoczności, co okazuje się szczególnie przydatne podczas pokonywania nocnych tras, gdy ma ona największe znaczenie. Kolejną zaletą jest niewątpliwie dłuższy czas, podczas którego szyba pozostanie wolna od zabrudzeń, co ogranicza zjawisko powstawania smug i rozprowadzania brudu. Dodatkową korzyścią jest ochrona szyby przed mikrozarysowaniami powodaowanymi ruchem wycieraczek. Produkt Nanotechniq Raincoat wytrzymuje 80 000 ruchów piór wycieraczek. Kierowcy cenią również możliwość jazdy z wyższymi prędkościami w deszczu, bez konieczności uruchamiania wycieraczek – woda jest usuwana z szyby szybciej pod wpływem działającego na nią wiatru, niż są w stanie zapewnić to wycieraczki.

Warto pamiętać, by niewidzialną wycieraczkę nakładać na całą powierzchnię szyby, nie pomijając żadnych jej fragmentów, a przed nałożeniem szybę dokładnie przygotować przez jej oczyszczenie i odtłuszczenie preparatem Nanotechniq N-PREP. Tak nałożona powłoka niewidzialnej wycieraczki zapewnia ochronę do 24 miesięcy lub 45 000 km przed nadmiernym gromadzeniem się zabrudzeń oraz znacznie zwiększa widoczność i komfort podróży w deszczu w dzień i w nocy, często ograniczając konieczność korzystania z tradycyjnych wycieraczek.